UNIVERSITY  of  WISCONSIN


 

LA CROSSE

16th Annual

 

 

 

 

 

 

Joe

Chancellor Joe Gow spoke at the event,

recognizing the hard work and dedication of the UW-La Crosse classified staff.

 

 

 

 

 

Madeline    

Madeline Holzem, Director of Human Resources,

spoke at her first Annual Classified Excellence Breakfast

 

 

 

 

Heidi

Chancellor Joe Gow and Provost Heidi MacPherson led a round of applause

for the hard-working classified staff at UW-La Crosse

 

 

 

   

This year's recipients are:

5 Year Recipients

5year 

Five Year Recipients (in alphabetical order - not all pictured above):

 

Tricia Aleckson (University Centers), Danny Brown (Protective Services), Troy Cina (Facilities Managements), Karen Daniel (University Centers), Leeann Dobson (University Centers), Sanja Dojcinovic (University Advancement), Beth Dummer (Budget & Finance), James Erdmann (Custodial Service), Dean Gelback (Custodial Service), John Gray (Facilities Management), Barbara Guse (Student Health Center), Chandra Hawkins (Graduate Studies), Gary Heilman (Residence Life), Stefanie Huber (Admissions), Ronald Klinski (Facilities Management), Blai Lor (Custodial Service), Paula Lund (Budget & Finance), Matthew Nuttelman (Residence Life), Shauna Salow (Health Professions), Gregory Steele (Information Technology), Michael Stellick (Custodial Service), TJ Teegan (Information Technology), James Treu (Information Technology), Nathan Weissenberger (Information Technology) 

 

 

 

 

10 Year Recipients

tenyear 

 

Ten Year Recipients (in alphabetical order - not all pictured above):

 

Vickie Bain (Small Business Development Center), Mark Barton (University Centers), Barbara Bechtum (Student Health Center, Carmen Boortz (Multicultural Student Services), Lea Butterfield (Information Technology), Domingo Carrion (Custodial Service), Cristen Houlihan (Budget & Finance), Carol Klimek (Continuing Ed & Extension), Jo Anne La Sarge (Placement & Career Advising), Corinne Means (Records & Registration), Adrian Meyer (Protective Services), Cynthia Taylor (Dean's Office Science & Health), Deanna Wachter (Accountancy), Chou Yang (Custodial Service)

 

 

 

15 Year Recipients

fifteen

Fifteen Year Recipients (in alphabetical order - not all pictured above):

Charise Bock (Military Science), Pamela Jensen (Student Health Center), Sandra Suchla (Information Technology)

 

20 Year Recipients

20year 

Twenty Year Recipients (in alphabetical order - not all pictured above):

 

Laurie Collison (Communication Studies), Paul Peterson (Facilities Management), Terry Stika (University Library), Adam Wsul (Information Technology) 

 

25 Year Recipients

25 

Twenty-five Year Recipients (in alphabetical order - not all pictured above):

 

Homer Roberts (Custodial Service), Rebecca Viner (History)

 

30 Year Recipients

30

Twenty-five Year Recipients (in alphabetical order):

Mindy Braun (Budget & Finance), Michael Horstfall (Facilities Management)

 

35 Year Recipients

Twenty-five Year Recipients (in alphabetical order - not pictured):

 

Lori Komarek (Management), Lois Stuhr (Psychology)

 

Some other photos from the breakfast... 

 

classex1               classex2

 

 

classex3                  classex4

 

 

 

Many thanks to ALL classified staff members!

Special thanks to Pa Moua-Yang for taking pictures!